Yaşam

Makyaj malzemelerinizi nasıl organize edebilirsiniz? Makyaj çantanızı düzenlemenin yolları

Makyaj malzemelerinin düzenlenmesi Oldukça yorucu ve dikkat dağıtıcı bir iştir. Kullanmak ümidiyle keyifle aldığınız bir makyaj aletine günler, hatta aylar geçmesine rağmen dokunmadığınızı fark ettiğinizde, ondan vazgeçme ama kullanamama dürtüsü, Makyaj araçlarını düzenlerken sıklıkla karşılaşabileceğiniz duygu.

Makyaj çantanızda veya banyo dolabınızda oluşabilecek dağınıklığı ortadan kaldırmanın en kolay yollarından biri. makyaj ürünlerini organize etmek ktir. Tamam, makyaj araçlarını düzenlemekK için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini biliyor musunuz? Birlikte öğrenelim!

MAKYAJ MALZEMELERİ NASIL DÜZENLENİR?

  • Tek Kullanımlık Makyaj Malzemelerini Biriktirmeyin


Makyaj malzemelerinin düzenlenmesi En temel adımlardan biri, tek kullanımlık hediye olarak verilen makyaj malzemelerinin atılmasıyla başlayabilir. Denemeniz için verilen bu tek kullanımlık ürünler, birden fazla kullanılmadan bir köşeye ya da makyaj çantasına atılarak unutulup gidiyor.

Kullanılmayan paketlerin zamanla birikerek bozulmaya neden olduğu bir gerçektir. Makyaj malzemelerinin düzenlenmesi Buradan başlayabilirsiniz. Bu tür tek kullanımlık eşyaları deniyorsanız, ilk aldığınız anda kullanın ve her zaman öncelik verin veya bu tür eşyaları yalnızca toplayıp kullanmıyorsanız veda etme zamanı gelmiş demektir.

  • Modası geçmiş veya süresi dolmuş makyaj araçlarını atın


Makyaj malzemelerinin düzenlenmesi Bir diğer adım ise tarihi geçmiş veya modası geçmiş ürünleri atmaktır. Bilindiği üzere her ürün gibi makyaj malzemelerinin de bir son kullanma tarihi vardır ve bu süre beklenenden daha kısadır.

Uzmanlara göre kullandığınız makyaj malzemesinin son kullanma tarihini bilmiyorsanız sıvı makyaj malzemeleri açıldığında altı ay, diğerleri ise en fazla bir yıl kullanılmalıdır. Bu süreleri aşan tüm sarf malzemelerinin genellikle son kullanma tarihleri ​​dolmuştur.

Makyaj malzemelerinin düzenlenmesi Başka bir seçenek de güncelliğini yitirmiş malzemeleri saklamaktır. Zevkinize ve tarzınıza hitap etmeyen ama bir gün lazım olur diye bir kenara bıraktığınız bir makyaj aletiniz varsa, artık ona veda etmenin zamanı geldiğini düşünüyoruz.

  • Kullanmadığınız Çalışmaları Ortadan KaldırınMakyaj malzemelerinin düzenlenmesi Hayatın en zor kısımlarından birinin sevdiğiniz ama ten renginize uymayan şeylere veda etmek olduğunu biliyoruz. Ancak makyaj malzemelerini düzenlerken birçok seçeneği ortadan kaldırmanın en temel yolu budur.

Koridorda gördüğünüz ve bir türlü makyajınızın ortasına sürmeye cesaret edemediğiniz bir ruju almış olabilirsiniz ya da hala cilt tonunuza uymayan bir fondöteniniz olabilir. Bu gibi durumlarda yakın bir arkadaşınızdan yardım almalı ve size uygun olmayan tüm makyaj malzemelerini ayırıp ihtiyaç sahibi birine ya da geri dönüşüme göndermelisiniz.

  • Biten veya Bitmek Üzere Olan Makyaj Malzemelerini AyırınMakyaj malzemelerinin düzenlenmesi Atılması gereken en önemli adımlardan biri kullanılmış makyaj malzemelerinin atılmasıdır. Bitmiş bir maskara, far paleti veya ruj bazen unutulup çantanın derinliklerinde kalabiliyor. Bu gibi durumlarda bir daha kullanılmayacak her şeyi atmanız gerektiği ortaya çıktı.

Halen kullanılacaksa ama az sayıda olduğu için yeni paketi açtıysanız ve atmaya kıyamıyorsanız bir kenara koyun. Görünür olduğundan emin olun. Bir sonraki makyajınızda yeni paketlenenler yerine, bitmeye yakın olanları kullanmayı düşünün.

mesudiye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu