Teknoloji

Yapay Zeka Yenilikleri Devam Ediyor: Hayatını kaybeden yakınlarınızla dilediğiniz zaman konuşabilirsiniz!

Her gün yeni bir haberde yerini alan yapay zeka, bilgisayarınızda hayatını kaybeden sevdiklerinizi kurtarabileceğinizi ve onlarla sohbet edebileceğinizi vadediyor. Bu haberin detaylarına sizler için içeriğimizde yer verdik. ??

Kaynak:https://nypost.com/2023/04/10/you-cou…

Her geçen gün gelişmeye devam eden teknolojik yenilikleriyle herkesi şaşırtmaya devam ediyor.

Geçenlerde bilgisayar uzmanı Dr. Practical Desai, bilgisayarlara kurulabilen yeni bir özelliği tanıttı.

Anne babanızı, büyükanne ve büyükbabanızı ve sevdiklerinizi düzenli olarak kaydetmeye başlayın. Yeterli transkript verisi, yeni ses sentezi ve video modelleri ile, sevdikleriniz sizi fiziksel olarak terk ettikten sonra bile sonsuza dek sizinle birlikte yaşama şansı %100’dür. Bu uygulama yıl sonuna kadar hazırlanacak.’

Bu özelliği gerçekleştirmek için, ‘canlandırmak’ istediğiniz kişinin ses kayıtlarını, belgelerini, görüntülerini ve fotoğraflarını bilgisayarınıza kaydetmelisiniz.

Yapay zekaya mümkün olduğu kadar çok bilgi aktarmalısınız.

Bu doğrultuda yapay zeka ile kayıp bir sevgiliye çok benzeyen bir avatar oluşturulmakta ve sonsuza kadar sizinle birlikte yaşaması amaçlanmaktadır.

Uygulamanın kurucusu ve CEO’su Artur Sychov, Vice dergisine, “Verilerimi uygulamaya girdim. Bir gün ölürsem çocuklarım veya sevdiklerim verilerime ulaşıp oluşturduğum avatarımla konuşabilir, hatta gözlemleyebilir.” hareketlerim.”

“İnsanlar sisteme girip avatarlarla sohbet ettiklerinde ilk etapta yapay zeka ürünü olduklarını fark edemeyecekler. Amacımız bu.

‘Deepbrain’ adlı başka bir şirket, kullanıcıların vefat eden sevdikleriyle etkileşime girebilecekleri ‘Re;momry’ adlı yeni bir program geliştirdi.

memory.deepbrain.io

Günümüzde birçok kişi ChatGPT dahil olmak üzere yapay zeka alanındaki tüm gelişmeleri faydalı bulsa da, bazıları günümüzdeki birçok mesleğin veya duygunun sona ereceğinden endişe ediyor.

Peki bu gelişmeleri yakından takip ediyor ve yapay zekayı faydalı buluyor musunuz? Yorumlarda tartışalım ??

haber-toroslar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu