Haber

Belçika’daki üç sendika İsrail’e silah sevkiyatını reddetti

Belçika’daki ulaştırma ve yer hizmetleri sendikaları, İsrail’e limanlar veya havalimanları üzerinden silah yükleme ve boşaltma yapmayı reddettiklerini açıkladı. Üç sendika Gazze’de derhal ateşkes çağrısında bulundu.

Sendikalardan yapılan açıklamada, “Filistin’de soykırım yaşanırken, Belçika’nın çeşitli havalimanlarındaki işçiler savaş bölgelerine silah gönderildiğini görüyor. Bu silahların yüklenmesi ve boşaltılması kurumların masum insanları öldürmesine yardımcı oluyor. Yer hizmetleri sektöründe aktif sendikalar olarak Rusya ve Ukrayna arasındaki üyelerimizi destekliyoruz.” Açıklamada, “Onları, çatışmanın başlangıcında olduğu gibi, açık anlaşmalar ve kurallarla Filistin/İsrail’e askeri teçhizat gönderen uçuşlara katılmamaya çağırıyoruz” denildi.

BELÇİKA HÜKÜMETİNE ‘TUTARLI OLMA’ ÇAĞRISI

‘Acil ateşkes’ çağrısında bulunan sendikalar, Belçika hükümetinden ‘tutarlı’ olmasını ve Belçika’daki havaalanlarından silah sevkiyatına müsamaha göstermemesini istedi.

ABVV-BTB, Hıristiyan Sendikalar Konfederasyonu (ACV/CSC) ve Çalışanlar, Teknisyenler ve Yöneticiler Sendikası (BBTK – Setca), ülkedeki denizcilik departmanlarındaki tüm personeli, liman işçilerini, hava kargo proses çalışanlarını, kargo şirketlerini temsil etmektedir. ile yolcu taşıma ve lojistik personeli ortak açıklama yaptı. Üç sendika imzaladı (DIŞ HABER)

haberpasinler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu